defaultContent
defaultContent
Geri

BURUN ESTETİĞİ

BURUN ESTETİĞİ


Rinoplasti burun sekil bozukluğunu düzeltmek amacıyla yapılan cerrahi işlemdir. Rinoplasti ile ayrıca hastanın nefes almasını engelleyen kemik ve kıkırdak eğrilikleri(Deviasyon ameliyatı) de düzeltilmektedir. Estetik burun ameliyatındaki amaç yüzün profiline uygun doğal ve ameliyat olduğu belli olmayan bir burun yapmaktır.


Ameliyatın başarı oranında hastanın cilt özelliği( Kalın,İnce) ,kıkırdakların inceliği ve şekli, kıkırdak ve kemikte gelişen eski travma ve deformiteler ve dokuların iyileşme potansiyeli etkilidir. Estetik burun ameliyatı ortalama 2 saat süren bir operasyondur. Ameliyat sonrası burun üzerine atel konur. Az miktarda göz etrafında şişlik ve morluk olabilir. Atel bir/iki hafta sonra alınır. Burun son şeklini alması için 6-8 ay süre geçmelidir. Hasta belirli aralıklarla kontrole çağrılır ve değişiklikler hasta ile izlenir.


BURUN ESTETİK AMELİYATLARININ FİYATLARIBurun estetik ameliyatlarının fiyatları adayın daha önce ameliyat geçmişi, burunda ki şekil bozukluğunun durumu, burun işlevselliğinde ki sıkıntılar, olması istenen görünüm gibi bir çok kriterin sonucuna göre belirlenir. Fiziki muayeneniz sonrası fiyatınız netleşir.


Bursa da bulunan kliniğimiz de yardımcı olmak için bekliyoruz.

Ameliyat öncesi doktor ve anestezi uzmanına kullanıldığınız ilaçlar ve genel sağlınızla ilgili bütün detayları bildirmelisiniz. Aspirin gibi kanı sulandıran ilaçları en az 1 hafta önce kesmelisiniz. Ayrıca yeşil çay gibi bitki çayları kanamayı artırabilmektedir. Grip, nezle, soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklar yaşıyorsanız doktorunuzla bu durumu paylaşmalısınız. Kadınların regl dönemleri tıbbı açıdan ameliyata engel durum olmasa da sonrasında oluşabilecek ödemi artırabileceğinden bu dönemlerde cerrahi uygun değildir. Yine sigara, iyileşme sürecini olumsuz yönde etkileyebilmektedir.

Burun kemeri genellikle kıkırdak ve kemik yapıyı birlikte kapsayan bir durumdur. Kıkırdak fazlalık makas ile alınabilirken kemikteki fazlalık kemiğin yapısına göre törpü yada keski kullanılarak alınabilir. Günümüzde bu işlem piezo cerrahisi ile şişlik ve morluğa neden olmadan daha hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

Estetik burun ameliyatlarında özel bir mevsim yoktur.

Burun ucu estetiği, burun ucundaki kıkırdakların şekil verilerek yapıldığı bir ameliyattır. Burun ucundaki kıkırdaklar şekillendirilerek burun ve dudak açısı azaltılabilir, artırılabilir. Burun ucu daha iyi inceltilebilir. Burun ucu estetiği yapılırken burun deliklerine de müdahale edilebilmektedir. Bu işlem; kemeri olmayan ama burnunun ucu düşük olan, burun delikleriyle ilgili problemi olan ya da burun ucu çok geniş olan hastalarda tercih edilen bir yöntemdir.